22 Şubat 2015 Pazar

Bahra'mın 2 Yaş Doğum Günü Perde Arkası -3-

Maket PastaEvet gördüğünüz gerçek değil :)
Şeker hamuruna bulaştığımdan beri kurabiye cupcake yanında şeker hamurlu pastalar da yapabiliyoken kızımın pastasını da kendim yapmak istedim malesef bu ebatta iki katlı bir pasta epey zaman alacaktı ve son iki gün yapılmalıydı herseyle kendim ilgilendiğim için yetiştirememrkten çekindim ve böyle bir çözüm yaptım kızımın pastasını ben yapacaktım hem de üç hafta önceden napayım yenmese de olurdu :) kakaolu düz bir pasta dağıttık tabi ki.
İnternetten maket pasta için satılan straforlardan aldım ebatlarım biraz büyüktü keskin kenarlı tercih ettim. Önce tabanı yaptım fon kartonu yapıştırıp kenarlarına kurdela geçtimHer bir katı ayrı ayrı kapladım öncesinde streç filmle her yerini kapladım bu straforu daha sonra kullanmak isterseniz zarar görmesin diye şeker hamuruyla kaplamadan önce de yapışması için margarin sürdüm . 

Ebatlarım geniş ve yüksek olduğu için şeker hamurunu tek parça o büyüklükte açmak zor oldu eksik ve hatalı yerlerine göre şerit puantiye felan yaptım renk temam belliydi ama hatalara göre şekillendi biraz pastam

Bittikten sonra üç hafta olduğu gibi durdu serin bir yerde üzerine ince bir örtü atarak sakladım 


Hediyelik Çantalar Misafirlerimize hazırladığım ufak hatıralıkları koymak için fon kartonundan yaptığım çantalarÖnce internetten bir çanta kalıbı buldum bakarak onu kartona çizdim ve fon kartonlarını bu şekilde kestim işaretlediğim yerlerden katladım en son altını be bir yanını yapıştırdım üzerini kurdela ve çıktıyla süsledim . İçine pelur kağıdı koydum.


Minik Kafes HatıralıklarGenellikle nikah şekeri için satılan bu kafesleri de internetten aldım. Büyüklerini yaptığım tül ponponların miniklerini yapıp kurdelayla tepelerine bağladım içlerine de renkli bezeler koydumMinik Vintage Kutular Bu kutuları renkleri hoşuma gittiği için aldım bi şekilde değerlendirmek istedim yassı halde kendi kurdelalarıyla aldığım kutuları işaretli yerlerinden katlayıp içine marshmallow koyup tepesinden kurdelayla bağladım. Kafeslerle birlikte misafirlere sunulmak üzere masada yerini aldı.

2 Yaş Hatıra Videoları 
Yine misafirlerimize hatıra olsun diye iki yıllık Bahra videolarından seçme yapıp cd ye çektim. Zarı cd zarfları aldım bunların ölçüsünde afişe benzer bişey tasarlayıp renkli çıktı alıp zarflara yapıştırdım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder